►A fogbeültetés, implantáció menete
Az implantátum beültetése
Fájdalmak nélkül, akár néhány perc alatt is véget érhet a műtét
Az implantáció a gyakorlatban egy művi foggyökér beültetését jelenti, erre kerül később a „látható fog”, a korona. Az eljárás alkalmazásával elkerülhető a még ép fogak lecsiszolása. A műtét után általában 3-6 hónap a gyógyulási időszak. Erre az időre ideiglenes rögzített fogpótlást kaphat a páciens, amely esztétikai szempontból tökéletes, terhelhetősége azonban korlátozott. Speciális esetben akár rögtön elkészülhet a végleges korona vagy a hídpótlás is.
A műtét időtartama természetesen nem határozható meg pontosan, de azt elmondhatjuk, hogy 1 implantátum behelyezése komplikációmentes esetben nem tart tovább 5-7 percnél. Amennyiben csontpótlásra is szükség van, ez az idő körülbelül 25 percre nő. Több implantátum egyidejű behelyezésekor nagyjából azzal lehet számolni, hogy 1 óra alatt – akár csontpótlással együtt – 4 darab implantátum ültethető be. A beavatkozás teljesen fájdalommentes.
A fogbeültetés után a műtéti seb lezárása felszívódó varrófonallal történik, így a varratszedés kellemetlenségeitől megkíméljük pácienseinket.
A tartós korona felhelyezésére a gyógyulási időszak után kerül sor. Ekkor a fogíny már végleges állapotba rendeződik, ezért esztétikailag is tökéletes fogpótlás készíthető. Ez a korona már ugyanúgy terhelhető, mint a saját fogak. Az implantátummal ellentétben a korona élettartama véges ugyan, azonban mindössze 10-15 évenként kell cserélni.
Fogbeültetés előtt minden esetben röntgen-, szükség esetén CT-felvétel készül. A fogbeültetést steril műtőben, a legmagasabb higiéniai szempontokat figyelembe véve végezzük.

Implantáció közvetlenül foghúzás után
A fogbeültetés leghatékonyabb módja
Ha nincs gyulladás, vagy az maradéktalanul eltávolítható, célszerű foghúzás után azonnal elvégezni a fogbeültetést. A legtöbb esetben az implantátum az eredeti foggyökér helyére kerülhet. A nyálkahártya megnyitása után mindössze egy „igazító fúrásra” van szükség, ami az implantátum méretéhez igazítja a meglévő lyukat. A bemetszés helyreállításához használt felszívódó varrófonál szinte nyom nélküli sebgyógyulást eredményez. A furatba azonnal becsavarható az implantátum, amelyre ideiglenes korona kerülhet. Új fogát akár már aznap használhatja.
Előfordulhat, hogy a fog eleve azért kerül eltávolításra, mert valamilyen okból a csontállomány ritkulni kezdett, ezért a fog meglazult. Ebben az esetben az implantátum behelyezésével egyidőben a csont pótlásáról is gondoskodni kell.
Régebbi foghiány pótlása implantációval
A csontállomány ritkulása esetén sem kell lemondani a fogbeültetésről!
A nyálkahártya bemetszése után a behelyezendő implantátumhoz igazodó mélységű lyukat fúrunk. Egy másik fúróval tágítjuk megfelelő keresztmetszetűre. Az így kialakított üregbe csavarjuk be az implantátumot. A beültetés után a bemetszést felszívódó varratokkal visszazárjuk. A beültetett foggyökérre – ha lehetséges – ideiglenes korona kerül, amelyet korlátozottan ugyan, de már a fogbeültetés után terhelhet.
A saját fog elvesztése után igyekezzünk a hiányt minél előbb pótolni! A sokáig hordozott foghiány ugyanis a későbbi fogbeültetés során több gondot is okozhat. Az idő múlásával a csontállomány az elvesztett fog helyén ritkulni kezd. Ha nem megfelelő a csontmennyiség, az implantátumot nem lehet beültetni. Természetesen a fogbeültetésről ebben az esetben sem kell lemondani, hiszen rendelkezésünkre áll néhány igen hatékony megoldás.
Az implantáció árának megállapításához panorámaröntgenre van szükség.
Ha már van panorámaröntgen-felvétele, küldje el e-mail címünkre: info@budadent.hu
Ha még nincs, rendelőnkben elkészítjük, ahol lehetősége van
az implantológussal való azonnali konzultációra is.
Kapcsolódó anyagok:
►Fogbeültetés, implantáció
►Ki kaphat és ki nem kaphat implantátumot?
►A fogbeültetés, implantáció kockázata
►Fogbeültetés, implantáció előtt és után
►Kivehető fogpótlás rögzítése implantátummal
►Gyakran feltett kérdések
►Implantátumok
►Csontpótlás, sinuslift
►Fémkerámia fogpótlás
►Fémmentes cirkónium vázas fogpótlás
►Fémallergia a fogászatban
►Hitellehetőség